| Miejsce pochodzenia: | Chiny |
| Nazwa handlowa: | Jnicon |
| Orzecznictwo: | CE,TUV,UL,RoHS |
| Numer modelu: | M25 |
| Minimalne zamówienie: | 100 (10 par próbek) |
|---|---|
| Cena: | negotiable |
| Szczegóły pakowania: | Wysokiej jakości karton eksportowy |
| Czas dostawy: | 3-6 dni roboczych |
| Zasady płatności: | T/T, Paypal, akredytywy, Western Union |
| Możliwość Supply: | 10000/dni |
| Poziom ochrony: | IP67 | Płeć: | Męska wtyczka żeńska gniazdo |
|---|---|---|---|
| Szpilka: | 3-pinowe złącze męskie żeńskie | Obecna ocena (A): | maks. 60 A |
| Tworzywo: | PPA | Sposób połączenia: | Naciśnij blokadę |
| Napięcie robocze: | 500 V | Drut montażowy: | Lutowanie lub mocowanie śrubowe |
| Podkreślić: | 500V M25 circular panel mount connector,3 pin push locking power connector,IP67 waterproof M25 connector |
||
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
M25 waterproof Circular connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Circular Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
![]()
This M25 circular power connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
If soldering version needed, its also avialble.
![]()
Osoba kontaktowa: Ms. Carly Lu
Tel: +86 15986694303
Wodoodporne 2-stykowe okrągłe złącza, okrągłe złącza kablowe 50A 500V
Wodoodporne okrągłe złącza 20A 20A, okrągłe złącza M19 IP68
Wodoodporne 5-stykowe złącza okrągłe, kabel zasilający Złącze okrągłe M25 IP67
Odporne na kurz złącze IP67 M19 3 Moc 2 Sygnał Dobra odporność na rozciąganie
Męskie żeńskie wodoodporne złącze zasilania 3-pinowe elastyczne uszczelnienie końcowe
Wodoodporne złącze zasilania IP67 z kablem, złącza kabla zasilania elektrycznego 20A
Wodoodporne złącze zasilania 30A 500V, złącze zasilania Jnicon do montażu na panelu
Wodoodporne złącze zasilania Jnicon LED, wodoodporne złącze M15 4-kierunkowe równoległe
Wodoodporne złącze danych M16 IP68, wodoodporne złącze żeńskie IP68
Wodoodporne złącze danych typu panelu IP67 5A 12-stykowa męska wtyczka z gniazdem
Jnicon 9-stykowe wodoodporne złącze danych, 3-stykowe wodoodporne złącza IP67
Wodoodporne złącze danych Orange Bulkhead, wodoodporne złącze HDMI M25