| Miejsce pochodzenia: | Chiny |
| Nazwa handlowa: | Jnicon |
| Orzecznictwo: | TUV, UL, 3C, CE, ROHS, ISO90001 |
| Numer modelu: | Wodaodporne łączniki okrągłe |
| Minimalne zamówienie: | 100 (10 par próbek) |
|---|---|
| Cena: | negotiable |
| Szczegóły pakowania: | 1. torba plastyczna 2. Karton 3. jako wymagania klienta |
| Czas dostawy: | 3-5 dni |
| Zasady płatności: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Możliwość Supply: | 10000 par dziennie |
| Typ produktu: | 3-pinowe złącze okrągłe | Aktualne napięcie: | Złącze zasilania 50A 500V |
|---|---|---|---|
| Trwałość: | 1500 razy podłączaj/odłączaj | Poziom wodoodporności: | IP67 |
| Aplikacja: | Wyświetlacz LED, sprzęt elektryczny | Materiał kontaktowy: | stop miedziany (złota płyta) |
| Podkreślić: | 50A waterproof electrical connectors,M25 quick lock connectors,500V outdoor waterproof connectors |
||
Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector 50A LED Lighting IP67
Description of Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector
1. 2pin, 3pin, 9pin, 22 pin, 32 pins are available.
2. The max.cable diameter: 16.0 mm.
3. plug/unplug locking style,easy to assemble.
4. stable, compression, anti-explosion and anti-deformation.
5. gold-plated contact, high performance of corrosion resistance and electrical conductivity effectively deal with temperature rise.
6. protection level: IP67
Specifiction of 10A waterproof circular connector
| Connecting mode | plug/unplug Locking |
| Protection level | IP67 |
| Cable specification | Max 10AWG |
| diameter range | Φ6-Φ16 |
| Current rating(A) | 50A |
| Operating voltage(AC.V.rms) | 500V |
| Withstand voltage(AC.V)1min | 2500V |
| Temperature rating | -40°C~105°C |
| Method of connecting cable | Solder |
| Prevent the combustion level | UL94-V0 |
| Material | |
| Shell&insulated parts | High performance engineering plastics |
| Contact pin | Copper alloy(gold-plated) |
| Spring | Stainless steel |
Product detail picture
♦ Your drawings and samples are warm welcomed since our professional R&D team can help to customize the items you want.
♦ It can effectively resist vibration and shock, and can prevent broken connection caused by pulling cables. It is absolutely reliable and convenient to plug in very limited space.
![]()
FAQ
Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
* Confirm Current Rating and Number of Contacts
* Confirm Connector and Contact Gender
* Confirm Assembly style
* Confirm Mating style ( series or parallel)
* Confirm Cable OD size
* Confirm Cable Length and Material.
Q. Do you have any MOQ limit for led light order?
A: Low MOQ, 1pc for sample checking is available.
Q: Do you have a guarantee of your product quality?
A: Yes, we provide warranty for one year.
Osoba kontaktowa: Ms. Carly Lu
Tel: +86 15986694303
Wodoodporne 2-stykowe okrągłe złącza, okrągłe złącza kablowe 50A 500V
Wodoodporne okrągłe złącza 20A 20A, okrągłe złącza M19 IP68
Wodoodporne 5-stykowe złącza okrągłe, kabel zasilający Złącze okrągłe M25 IP67
Odporne na kurz złącze IP67 M19 3 Moc 2 Sygnał Dobra odporność na rozciąganie
Męskie żeńskie wodoodporne złącze zasilania 3-pinowe elastyczne uszczelnienie końcowe
Wodoodporne złącze zasilania IP67 z kablem, złącza kabla zasilania elektrycznego 20A
Wodoodporne złącze zasilania 30A 500V, złącze zasilania Jnicon do montażu na panelu
Wodoodporne złącze zasilania Jnicon LED, wodoodporne złącze M15 4-kierunkowe równoległe
Wodoodporne złącze danych M16 IP68, wodoodporne złącze żeńskie IP68
Wodoodporne złącze danych typu panelu IP67 5A 12-stykowa męska wtyczka z gniazdem
Jnicon 9-stykowe wodoodporne złącze danych, 3-stykowe wodoodporne złącza IP67
Wodoodporne złącze danych Orange Bulkhead, wodoodporne złącze HDMI M25