| Miejsce pochodzenia: | Shenzhen, Chiny |
| Nazwa handlowa: | Jnicon |
| Orzecznictwo: | UL,TUV,CE,ROHS,CQC |
| Numer modelu: | wodoodporny łącznik okrągły |
| Minimalne zamówienie: | 100 (10 par próbek) |
|---|---|
| Cena: | negotiable |
| Szczegóły pakowania: | 1. Plastikowa torba; 2. Karton; 3. Zgodnie z wymaganiami klienta |
| Czas dostawy: | 3-5 dni roboczych |
| Zasady płatności: | Akredytywy, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Możliwość Supply: | 10000 zestawów / dzień |
| Typ złącza: | Naciśnij blokadę | Oceniono IP: | IP67 |
|---|---|---|---|
| Aktualna ocena: | maks. 50 A | Średnica kabla: | 4,5-11 mm |
| Podkreślić: | M25 waterproof power connector,waterproof male female connector,China electrical connector manufacturers |
||
Double Screw Locking Wire 4Pin Male Cable Femal Waterproof Panel Mount Connector With Cap Cover
Quick Details of 4Pin waterproof Connector
This M25 waterproof power Connector has a waterproof rating of IP67 with Double Screws for each wire locking,more strong and reliable.
To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body.
Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions.
To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
Main features of M25 Waterproof Connector
1. Advanced structure: IP67 self locking connector
2. Multicore:2,3,4,5,6,7,8,9 to 32 pins are optional
3. Connection method: soldering(welding),screw terminals.
4. Assembly: cable to cable ,male and female without cable
5. Certifications: UL, TUV, CE,ROHS,CQC.
6. Connection method: push pull locking type
| Electrical Parameters | |
| Number of Poles | 4 |
| Current Rating | 50A max |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Durability Voltage | 2500VAC @ 60 s. |
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
RFQ
Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
Confirm Current Rating and Number of Contacts
Confirm Connector and Contact Gender
Confirm Assembly style
Confirm Mating style ( series or parallel)
Confirm Cable OD size
Confirm Cable Length and Material.
Q: hello, i do not know what's kind of connector i need, but i need it for led connection.
A: hello my friend, we are pleased to provide complete solution for you if more details could be provided such as: current(amp), voltage, wire number, cable size etc.
Q: How can I get samples?
A: It's my honor to offer you samples, we could offer 3pcs each item for free charge but cost of freight would be on your side. If need more items, more quantity for each item, we will charge for the samples.![]()
![]()
Osoba kontaktowa: Ms. Carly Lu
Tel: +86 15986694303
Wodoodporne 2-stykowe okrągłe złącza, okrągłe złącza kablowe 50A 500V
Wodoodporne okrągłe złącza 20A 20A, okrągłe złącza M19 IP68
Wodoodporne 5-stykowe złącza okrągłe, kabel zasilający Złącze okrągłe M25 IP67
Odporne na kurz złącze IP67 M19 3 Moc 2 Sygnał Dobra odporność na rozciąganie
Męskie żeńskie wodoodporne złącze zasilania 3-pinowe elastyczne uszczelnienie końcowe
Wodoodporne złącze zasilania IP67 z kablem, złącza kabla zasilania elektrycznego 20A
Wodoodporne złącze zasilania 30A 500V, złącze zasilania Jnicon do montażu na panelu
Wodoodporne złącze zasilania Jnicon LED, wodoodporne złącze M15 4-kierunkowe równoległe
Wodoodporne złącze danych M16 IP68, wodoodporne złącze żeńskie IP68
Wodoodporne złącze danych typu panelu IP67 5A 12-stykowa męska wtyczka z gniazdem
Jnicon 9-stykowe wodoodporne złącze danych, 3-stykowe wodoodporne złącza IP67
Wodoodporne złącze danych Orange Bulkhead, wodoodporne złącze HDMI M25